Baby Cup Alıştırma Bardağı 4'lü

Bebeklerin emme refleksinden yavaş yavaş yutma ve çiğneme refleksine geçiş döneminde dudak kaslarını güçlendirmek için BabyCup Alıştırma bardağı 4’lü en önemli yardımcınızdır. Bu ürün sayesinde bebeğiniz su ve sıvı gıdaları içerken yavaş yavaş yutkunmayı öğrenir. İngiltere’de üretilmiş olan bebek alıştırma bardağı setini, bebekleriniz 6 aylık olduğu andan itibaren kullanabilirsiniz.

Doktorların da tavsiye ettiği BabyCup bardak, bebeklerin küçük elleriyle kavrayabileceği boyutta yapılmıştır. Yudumlarken, dudaklarını ve hassas ağız kaslarını rahatlıkla kullanmalarına yardımcı olur. Şeffaf olması, bebeklerin bardağın iç kısmını görmesini, böylece ürünü kullanmayı reddetme sorunlarını ortadan kaldırmayı amaçlamıştır.

Baby Cup Alıştırma Bardağı Nasıl Temizlenir?

Bebekleriniz için kullandığınız malzemelerin şüphesiz ki temizliği son derece önemlidir. Onların hassas bünyesine kimyasal herhangi bir maddenin temas etmemesine büyük özen gösterdiğinizi biliyoruz. Bu amaçla Baby Cup Alıştırma bardağı temizleme koşulları şu şekilde belirtilmiştir:

  • Bardağı kullanmadan önce ve kullandıktan sonra ılık ve sabunlu su ile yıkayıp iyice durulayın!
  • Bulaşık makinesinin üst rafında normal bardak gözünde yıkayabilirsiniz.
  • Kimyasal temizleyici ya da aşındırıcı malzeme kullanmadığınızdan emin olmalısınız.
  • Buharla steril edilmeye uygundur. Ancak yüksek ısıdan korumalısınız.

BabyCup Alıştırma Bardağı Nasıl Kullanılır?

Bardak sıcak içecekler için uygun değildir. Bu nedenle bebeğinize vereceğiniz sütün çok sıcak olmamasına dikkat etmelisiniz. Herhangi bir sıcak yüzeyle temas ettirmemeye özen göstermelisiniz. Fırın ya da mikrodalga fırın gibi ısıtıcılardan uzak tutmalısınız.

Kullanmadan önce bardağın herhangi bir şekilde aşınıp aşınmadığına ve zarar görüp görmediğine dikkat etmelisiniz. Eğer herhangi bir şekilde hasar aldığını görürseniz ürünün kullanımına son vermelisiniz. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmadığınızdan emin olmalısınız.

BabyCup Alıştırma Bardağı Ortodontistler Tarafından Tavsiye Ediliyor

Ağız ve diş yapısına zarar vermeyen alıştırma bardağını ortodontisler ve diş hekimleri de öneriyor. Açık ağızlı bardak formu, üzerine ağızlık veya biberon kapağı gelmeden kullanılır. Diş ve yüz gelişimi için herhangi bir zarar teşkil etmez. Hatta bazı diş hekimleri ise kapaklı bardak kullanımının çocuklarda diş çürüğüne yol açtığını ifade eder.

Çocuğunuz bardak kullanmaya tamamen alışana kadar bardağı sizin gözetiminizde kullanmasını sağlamalısınız. BabyCup alıştırma bardağı, oyuncak olmadığı için kulanım sonrası temizleyerek çocuğunuzun elinden almanızı öneririz. Herhangi bir hasar almaması için kullanım sonrasında bebeğinizin ulaşamayacağı bir rafta saklayabilirsiniz.

BabyCup Alıştırma Bardağı Neyden Yapılmıştır?

Söz konusu bebekleriniz olduğunda ne kadar hassas olduğunuzu bilerek Milly Moo olarak sadece organik bebek ürünlerini tercih etmekteyiz. Her ürünümüz bebek sağlığına uyumlu organik malzemelerden imal edilmiştir. TSE EN 14350 çocuk kullanım ve bakım eşyaları standardına uygun üretilmiştir. BPA ve ftalat içermediği için çocuklarınıza güvenle kullandırabilirsiniz. Ürünümüz 50 mm/1,7 US FL OZ. Poliproplen (PP)’den yapılmıştır.

BabyCup Alıştırma Bardağı Kullanmanızın Avantajları Nelerdir?

Alıştırma bardağı 4 ayrı renk seçeneği ile bebeklerinizin eğlenerek yeni yeme içme alışkanlığı kazanmasını destekler. Ürünümüz, çocuklarınızın mutlu bir geçiş dönemi yaşaması, katı gıdaya daha rahat geçmesi ve motor becerilerini daha iyi kullanması için eşsiz bir aracıdır. BabyCup alıştırma bardağı avantajları şu şekildedir:

  • Çocuğunuzun su içmesini kolaylaştıracak boyutlarda tasarlanmıştır.
  • Renkli ve şeffaf olması, bebeklerinizin severek su içmesine yardım eder.
  • Sütten kesilip katı beslenmeye geçirilecek olan çocuklar için daha kolay bir alıştırma dönemi sağlar.
  • Isırmaya ve çiğnemeye dayanıklı yapıdadır.
  • Bebeğinizin kullanması için en doğru ebatlarda tasarlanmıştır.
  • Yemek saatlerini daha zevkli hale getirmeye yardımcıdır.

BabyCup Alıştırma Bardağı yanında bebeğiniz için en sağlıklı, güvenilir ve bebek cildi hassasiyetine uygun ürünleri Milly Moo adresinden rahatlıkla bulabilirsiniz.


Babycup için buraya tıklayabilirsiniz...