Bebek Zıbın Setleri; Bebeğiniz İçin En İdeal Zıbın Setine Nasıl Karar Verirsiniz?

Bebek zıbın setleri bebeğiniz için temel giysilerden biridir. Eğer bebeğiniz yeni doğacaksa, ona kaliteli ve rahat edeceği ürünler satın almak istersiniz. Bu yüzden yapacağınız bebek zıbın alışverişinde dikkat etmeniz gerekenleri aşağıda belirttik.

Bebeğinizin Boy ve Kilosuna Uygun Tercihler Yapmalısınız

Zıbın, pamuklu kumaştan üretilen bebek kıyafetleridir. Bebek kıyafetleri arasında pijama veya iç çamaşırı olarak kullanabilirsiniz. Zıbınlar kısa kollu, uzun kollu ve patikli gibi çeşitli modellerde olmaktadır. Bebeğiniz kaç aylıksa ona göre zıbınlar almalısınız. Ayrıca alacağınız bebek zıbın setleri bebeğinizin kilosu ve beden ölçülerine uygun olmalıdır.

Bebeğiniz yeni doğmuş olsa da yeni doğmuş bebekler için olan zıbınlar dar veya bol gelebilir. Bunun için 0 ile 6 beden kıyafetlerden satın alarak gardıroba yerleştirebilirsiniz. Bebeğiniz doğduktan sonra, aldığınız zıbınları deneyerek bebeğe uygun bedeni belirleyebilirsiniz. Her zaman bebeğinizin beden ölçülerini bilerek, uygun bebek zıbın modelleri satın almalısınız.

Kaliteli Malzemelerden Yapılmış Zıbın Setleri Almalısınız

Kaliteli malzemelerden yapılmış zıbınları tercih etmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır.

  • Özellikle bebeğinizin ilk altı ayında alacağınız kıyafetler yumuşak ve rahat olmalıdır.
  • Bebek bezi değiştirilirken zıbının kolayca giyilip çıkarılır özellikte olması gerekir. Bu yüzden çıtçıtlı kıyafetlerin bulunduğu takımları, en ideal bebek zıbın seti olarak tercih edebilirsiniz.
  • Bebek kıyafetleri genel olarak tamamen pamuktan üretilmiş olmalıdır. Pamuk kumaş, hem doğal hem de yumuşak bir yapıdadır. Fakat zıbınların üretimde baskı aşamasında kullanılan boya ve kimyasallar olmaktadır. Bu malzemelerin bebek sağlığı için sertifikaya sahip olup olmadığını öğrenmeniz iyi olacaktır. Bebeğiniz için düşündüğünüz bebek zıbın setleri sağlıklı malzemelerden üretilmelidir.
  • Bebeğinize giydireceğiniz zıbınların alerjiye neden olmayacak özellikte olması gereklidir.

Bebeğinizin Rahat Edeceği Güvenli Modeller Seçmelisiniz

Zıbınlar kullanışlı ve şık olan kıyafetlerdir. Bebeğinizin cinsiyeti ne olursa olsun uygun renklerde ve farklı desenlerde bebek zıbın seti kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca unisex zıbın modelleri de tercih edebilirsiniz.

  • Bebek kıyafetlerinde süslemeler ve bazı detaylar size sevimli gelebilir. Bu tarzda kıyafetler alırken, bebeğin süsleri kıyafetten ne kadar kolay ayırabileceğini düşünmeniz gerekmektedir. İpler, düğmeler ve pullar gibi detayların boğulma tehlikesi yaratmamasına çok dikkat etmelisiniz.
  • Zıbın alırken en çok bebeğinizin rahatını düşünerek almalısınız. Hem kız hem de erkek bebekler için gün boyu rahatlık sunan modeller bulunmaktadır. Bu bebek zıbın setleri kaliteli kumaştan ve pastel renklerden meydana gelmektedir. Zıbınlarda kullanılan kumaşlar pamuk, penye ve organik kumaştan yapılabilmektedir.
  • Yeni doğan bebeğiniz için çok canlı ve parlak renklerde zıbınlar almamalısınız. Bu bebeğinizde uyarıcı etkiye ve huzursuzluk duymasına neden olacaktır.
  • Bebeğiniz için en ideal zıbın seti için tercih edebileceğiz renkler beyaz, gri, bej gibi nötr renkler olmalıdır. Ayrıca mavi ve pembenin pastel tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu renk tercihleri bebeğinizde yatıştırıcı etki oluşturacaktır.
  • Yaz aylarında kolsuz veya kısa kollu zıbınlar kullanmalısınız. Kış aylarında bebeğinizi sıcak tutabilmek için patikli zıbınlar kullanmalısınız.
  • Fermuarlı veya çıtçıtlı zıbın modelleri bebeğinizin kıyafetini ve bezini değiştirmede kolaylık sağlayacaktır.

Bebek Zıbın Seti Çeşitleri

Bebek zıbınlarının çok çeşitleri vardır. Erkek bebek zıbın çeşitleri arasında kepli zıbın modelleri alabilirsiniz. Kız bebekler için çiçekli ve renkli zıbın takımları kolaylıkla bulanmaktadır. Renkli zıbınları yaz aylarında dış kıyafet olarak kullanabilirsiniz. Şortlu modelde olan zıbınlar yine yaz aylarında dış kıyafet olarak kullanılabilir.

Zıbın takımları içerisinde önlük, şapka ve patik gibi parçalar bulunmaktadır. Ayrıca bu setler 5’li ya da 10’lu alternatifler şeklinde satılabilmektedir. Sizde bebeğiniz için önünde neşeli mesajların yazıldığı zıbınlıklar tercih edebilirsiniz. Ayrıca zıbınlar yeni doğum yapmış dostlarınıza verebileceğiniz en güzel hediyelerden biridir.

Zıbınlar tekli ve çoklu paketler halinde satılmaktadır. Zıbın setleri bebeğinizin cinsiyetine, boy ve kilosuna göre değişiklik gösterecektir. Çeşitli renklerde, modellerde ve kalitede zıbınlar sizlerin beğenisine sunulmaktadır.