Bibs Kauçuk Emzik ile Sağlıklı Çiğneme

Danimarka menşeili Bibs emzik 40 yıl önce kurulmuştur. Marka, en iyi malzemeden üretilen doğal kauçuk emzik markası yaratma misyonuyla günümüzün en çok bilinir bebek emzik markası haline gelmiştir.

Tamamı Danimarka’dan ithal olan ürünler, bebeklerinizin ağız yapısıyla birebir uyum sağlayacak hassasiyette tasarlanmıştır.2017’de modern tasarımlarla tekrar piyasaya sürdüğü emzik modellerinde çok zengin bir renk skalası yer alır.

Bibs Emzik Nasıl Temizlenir? 

Sipariş oluşturduğunuz her emzik için kullanım öncesinde sterilizasyon yapmalısınız. İlk kullanımda kaynamış su içinde en az 3-4 dakika kadar bekletebilirsiniz.Bibs emzik, havayı geçiren yapıya sahip olduğu için kaymış su içinde beklerken emzik kısma suyla dolabilir. Bu suyu emzik soğuduktan sonra uç kısmını parmaklarınızla sıkarak kolayca boşaltabilirsiniz.

Unutmamalısınız ki sıcak nedeniyle kauçuğun yapısının bozulabilir. Bunu engellemek için emziği ya da emzikleri bir elek içine koyarak üstlerinden kaynamış suyu dökebilirsiniz. Böylece emzik yüksek ısıya çok uzun süre maruz kalmamış olur.

Dezenfekte amacıyla da olsa emzikleri, mikrodalga ya da bulaşık makinesi gibi yüksek ısı ve buhar ortamına sahip makinelerden uzak tutmalısınız. Bu cihazlarda yer alan yüksek ısı kauçuğun doğal yapısını bozar.

Bibs Emzik Kullanım Süresi ve Kullanım Şekli

Emzikler doğal kauçuk olduğu için çok uzun süre çiğnendiğinde büyür ve ilk halinden farklı bir forma dönüşür. Emziğin çok fazla büyümesini engellemek içinen fazla 4-6 hafta geçtikten sonra onu yenisi ile değiştirmelisiniz. Bu süreyi aştığınızda bebeğinizin emziği kullanması hijyen açısından da uygun olmayacaktır.

Bebeğinizin sağlığı için emziği her kullanım öncesinde temizlemenizi öneririz. Bebeklerin sağlıklı diş ve ağız yapısına sahip olmasını istiyorsanız emzik ucuna şeker batırmamanızı tavsiye ederiz.

Bibs emzik doğal kauçuk yapısını korumak için ürünü doğrudan Güneş ışığına maruz bırakmayınız. Yıkadıktan sonra kurulayarak kapalı bir yerde muhafaza etmelisiniz.

Bebekleriniz Çiğnemekten Keyif Alacak

Bebeğin sağlıklı çiğneme alışkanlığı kazanmasına yardımcı olan esnekliği ve doğal kauçuk yapısıyla organik emzik, anne memesine çok benzer bir yapıdadır. Tahrişi önleyen yumuşak dokusu bebeğin ağız içini rahatsız etmez. Kauçuk yapısının yuvarlak ve yumuşak olması da bebeklerin emziği daha kolay kabul etmesini sağlar.Bebeğiniz emziği ilk ağzına aldığında emerken başta ses çıkardığını duyabilirsiniz. Sonrasında çene kaslarının güçlenmesiyle bu sesin kaybolduğunu fark edersiniz.

Kimyasal maddelerden uzak, %100 organik kauçuktan yapılmış olan Bibs emzik modelleri, farklı yaş gruplarına uygun olarak sipariş edilebilir. Yaş aralığı 0-6 ay, 6-18 ay, 18-36 ay olmak üzere farklı yaş gruplarına özel modellerimiz ürün yelpazemiz arasında bulunur

Bibs Emzik Bebek Sağlığına Uygun Şekilde Üretilmiştir

Ebeveynler için bebek ürünü alırken özellikle de emzik gibi bebeklerin doğrudan temas edeceği ürünlerde sağlıklı malzeme kullanımı oldukça önemlidir. Sizin endişelerinizi bilen ve bebeğinizin sağlığına, ağız yapısına en uygun modelleriyle Bibs emzikler, emiş sırasında hava akışını sağlar. Böylece sağlıklı nefes alışverişini destekler.

Sağlıklı üretim koşulları yanında bebeklerin taşımakta zorlanmayacağı oldukça hafif bir yapıdadır. Kalitesi çok yüksek ve sağlam olan Bibs emzik çeşitleri bebeğinizin hassas metabolizmasına zarar verecek BPA, PVC ve fatalat gibi zararlı maddeler içermez. Annelerin içini rahatlatacak yumuşaklık ve organiklik aynı zamanda TSE EN 1400 standardında üretilmiştir.

Modern Emzik Tasarımları

Bibs, dünya üzerinde belki de en geniş emzik renk skalasına sahip markalardan biridir. Gerek organik olması, gerek anne memesine çok benzer yapısı gerek bebek ağız yapısına mükemmel uyumu nedeniyle anneler, Bibs emziklerini tercih ediyor.

Tasarımlarıyla hem bebeklerin hem de sizin çok seveceğiniz şıklıkta emzikler, bebeklerinizin çene kaslarını güçlendirmeyeve onları sakinleşmeye yardımcıdır.En şık tasarımlı, rengarenk, organik Bibs emzik seçeneklerini MillyMoo.com.tr adresinden sipariş verebilirsiniz.