Hastane Çıkışı Seti; Hoş Geldin Bebek...

Hastane çıkış seti ile bebeğinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Bu setler kız ve erkek çocukları için ayrı ayrı tasarlanmaktadır. Ayrıca unisex modelleri de erkek veya kız bebeğiniz için tercih edebilirsiniz. Birbirinden uyumlu parçalardan meydana gelen bu setlerle bebeğinizin bakımını kolaylıkla yapabilirsiniz. Sizi ziyarete gelen misafirlerinize bebeğinizi şık bir tarzda gösterebilirsiniz.

Bebek Hastane Seti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genel olarak, hastane çıkışı bebek takımı içinde; yelek, zıbın, çıt çıtlı body, bere, patikli alt, çorap, eldiven, önlük, battaniye bulunmaktadır. Bir bebek hastane setini alırken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Ürünün kalitesi en yüksek derecede olmalıdır. Takımın kumaşlarının tamamen pamuk olması önemlidir. Çünkü bebeğinizin narin ve hassas cildini rahatlatacak sağlıklı kıyafetler tercih etmelisiniz.
  • Bebeğinizin doğacağı mevsime göre hastane çıkış bebek takımı almalısınız. Bebeğiniz yazın doğacaksa onu terletmeyen ürünler tercih etmelisiniz. Ayrıca bu ürünler bebeğinizin vücut ısısını korumalıdır.
  • Eğer bebeğiniz kışın doğacaksa, onun üşümesini engelleyecek seti tercih etmelisiniz. Bazı bebek takımları hırka içermektedir.
  • Kış mevsimi için dizayn edilen hastane çıkışı seti; battaniye, göbek bağı, mendil ve önlük içermektedir.
  • Bebek hastane setleri genel olarak aynı ürünleri barındırmaktadır. Fakat bebeğinizin cinsiyetine göre renk çeşitleri olmaktadır. Erkek bebeğiniz için mavi ve tonlarını bulabilirsiniz. Kız bebeğiniz içinse pembe, bej ve sarı gibi renkler satın alabilirsiniz.
  • Eğer doğumunuz sezaryenle gerçekleştiyse, hastanede daha uzun kalabilirsiniz. Bu yüzden yanınızda mutlaka yedek bebek hastane seti bulundurmalısınız. Böylece hastanede daha rahat edersiniz.

Kız Bebeğiniz İçin Hastane Çıkışı Seti

Kız bebeğiniz için üretilen bebek hastane seti, genel olarak pembe ve tonlarında tasarlanmaktadır. Set içindeki kıyafetler üzerinde pembeye uygun renklerde yapılmış süslü desenler bulunur.

Bebeğiniz için pembe ve pembe tonları haricinde renklerde düşünebilirsiniz. O zaman bej ya da sarı renklerde üretilen bebek hastane çıkışı seti satın alabilirsiniz. Bu setlerin içinde bereyle birlikte kız bebeğinize çok yakışacak saç bandı da bulunur. Hastanedeyken saç bandını bebeğinize takabilirsiniz.

Bebek hastane setinde hem kız bebekleri için hem de erkek bebekleri için şapka, çoraplar ve eldivenler bulunmaktadır. Evinize dönme vakti geldiğinde bebeğinize bunları giydirmelisiniz. Böylece bebeğinizi üşümekten korursunuz. Kız bebeğiniz için seçtiğiniz hastane çıkışı bebek takımı ile kızınızı süslü ve minik bir hanımefendi yaparak, misafirlerinizi karşılayabilirsiniz.

Erkek Bebeğiniz İçin Hastane Çıkışı Seti

Erkek bebeğiniz için bebek hastane seti çeşitlerinin, genel olarak, mavi ve mavinin tonlarında olduğunu göreceksiniz.

Erkek bebeğiniz için düz renkli setler bulabildiğiniz gibi renkli ve desenli olanlarını da tercih edebilirsiniz. Erkek bebekler için üretilen bebek hastane setinde desenler olmaktadır. Erkek bebeğiniz için hastane çıkış seti tasarımlarından, uçak, araba veya çıpa desenlilerinden tercih yapabilirsiniz. Ayrıca kıyafetlerde papyonlu modelleri de bulunmaktadır. Bazı babalar tuttukları takımlarla ilgili desenlerin olduğu setler almak isteyebilirler. Bu tür ürünler arayan ebeveynlere uygun taraftar bebek hastane setleri bulunmaktadır. Sizde bebeğinizin küçük bir fanatik olmasını istiyorsanız, taraftar tasarımlı yenidoğan setleri tercih edebilirsiniz.

Erkek bebeğiniz için cinsiyete dayalı hastane bebek seti almak istemeyebilirsiniz. O zaman unisex bebek hastane setlerini alternatif olarak düşünebilirsiniz. Unisex setler arasında çok şık tasarımlar bulabilirsiniz.

Unisex Hastane Çıkışı Setleri

Unisex setlerin rengi genel olarak beyaz ve beyazla kombin edilmiş birkaç renk olarak üretilmektedir. Ayrıca bebek hastane çıkış seti içinde belli bir cinsiyeti temsil etmeyen, tek renk ya da pastel tonlarda açık renkli tasarımlar bulunmaktadır. Bu tasarımları da erkek bebeğiniz için alternatif olarak düşünebilirsiniz. Minik erkek bebeğiniz, seçtiğiniz hastane bebek takımı ile yakışıklı bir tarzda misafirlerinizin karşısına çıkacaktır.

Desen ve modelden önce ilk olarak elbette bu setlerin %100 pamuktan üretilmiş olmasına dikkat etmeli; bebeğiniz için zarar arz edebilecek süs ve aksesuarlara sahip modelleri tercih etmemelisiniz.