İptai & İade

SİPARİŞİMİ NASIL İADE EDEBİLİRİM? İADE ŞARTLARI NELERDİR?

Satın aldığınız ürünü ondört (14) gün içerisinde hiçbir gerekçe göstermeksizin değiştirebilir veya iade edebilirsiniz. İade ve değişim şartlarıyla ilgili detaylı bilgiye “İade, Cayma ve Teslimat Bilgileri” linkinden ulaşabilirsiniz.

SİPARİŞİMİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM, NE YAPABİLİRİM?

Eğer siparişinizin yola çıkmamış ise, siparişinizi bizimle iletişime geçerek değiştirebilirsiniz.
Siparişiniz taşıma aşamasında veya teslim edilmiş ise “İade ve Değişim Şartları” bölümünden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

SİPARİŞ İPTALİMİ WEB-SİTESİ ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİR MİYİM?

Onaylanan iadelerinizi web sitemiz üzerinde hesabım menüsünde yer alan iadelerim bölümünden takip edebilirsiniz.

 

TESLİMAT, CAYMA HAKKI, İADE VE DEĞİŞİM

TESLİMAT

Siparişleriniz Aras Kargo ile gönderilir. www.millymoo.com.tr’de stokta bulunan ürünlerde aynı gün kargodan yararlanabilmek için siparişi saat 12.00’a kadar vermiş olmanız gerekmektedir. Siparişiniz kayıtlı teslimat adresinize 1-3 iş günü içinde ulaştırılır.

Kargo ücreti ne kadar? 

Kargo ücreti Türkiye’nin her yerine 10-TL’dir. 150.-TL ve üstü alışverişlerinizde kargo ücretsizdir. Siparişleriniz Aras Kargo ile adresinize ulaştırılacaktır.

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Siparişinizi teslim alırken kargo paketinde yırtılma, ezilme, ıslanma gibi bir sorun olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Kargo yetkilisi, kargo paketinde veya içeriğinde herhangi bir sorun olması durumunda size yardımcı olacaktır. Böyle bir durumda kargoyu teslim almamanız ve kargo yetkilisine tutanak tutturmanız gerekmektedir. Tutanak, ürün değişimi veya ücret iadesi sürecinde işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.

CAYMA HAKKI

Satın aldığınız üründen on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkınız bulunmaktadır. Cayma hakkını kullanacağınızı yazılı olarak [email protected]  adresine bildirmeniz gerekmektedir. Bildirim sonrası en fazla 5 gün içinde ürünü adresimize göndermenizi rica ederiz.

İade edeceğiniz ürünü orijinal faturasıyla, eksiksiz, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, tahrip edilmemiş, yıkanmamış, sipariş numarası ile birlikte karşı (Milly Moo) ödemeli olarak iletişim bölümündeki adresimize gönderebilirsiniz. İade gönderileri Aras Kargo ile yapılmaktadır. Farklı kargo firması ile gönderilen ürünlerin kargo bedeli iade tutarından düşülecektir. Ödeme şeklinize bağlı olarak iadeniz en geç 7 iş günü içinde gerçekleştirilecektir. Kredi kartına yapılan iadelerde bankanızın çalışma şekline bağlı olarak iadeniz 15-20 günü bulabilir.

Cayma hakkı; siparişlerinizin tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallarda; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünlerde, kullanılamaz. Detaylı bilgi için Mesafeli Satış Sözleşmemize göz atabilirsiniz.

İADE VE DEĞİŞİM

Satın aldığınız ürünü iade etmek veya değiştirmek isterseniz, siparişinizi teslim aldıktan sonraki 14 gün içerisinde, ürünle ilgili iade ve/veya değiştirme talebinizi [email protected] adresine yazılı olarak bildirmeniz gerekmektedir. İade edeceğiniz ürünü orijinal faturasıyla, eksiksiz, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, tahrip edilmemiş, yıkanmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olarak, faturanızın arkasındaki iade formunu doldurarak karşı (Milly Moo) ödemeli olarak iletişim bölümündeki adresimize gönderebilirsiniz. İade gönderileri Aras Kargo ile yapılmaktadır. Farklı kargo firması ile gönderilen ürünlerin kargo bedeli iade tutarından düşülecektir.

Orjinal kutusu/ambalajı bozulmuş, orjinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ya da koli bandı ile bantlanmış ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Bu şekilde gelen ürünler teslim alındığı haliyle, alıcı ödemeli olarak geri gönderilecektir.

İade edilmek istenen ürün tarafımıza ulaştığı günden itibaren 7 iş günü içinde detaylı incelenir. İade etmek istediğiniz ürünün kusurlu olması durumunda, iadeniz onaylanacak ve kredi kartınızdan çekilen tutar kredi kartınıza iade edilecektir. Havale yapmış olmanız durumunda, ürün bedeli hesabınıza yatırılacaktır.

Üründeki sorunda kullanıcı hatası belirlenmesi durumunda ise, ürün bize yolladığınız haliyle ve faturasıyla birlikte “Alıcı Ödemeli” olarak size geri gönderilir.

İade etmek istediğiniz ürünün faturası bir kurum adına düzenlenmişse kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iade işlemi tamamlanamamaktadır.

İadesi yapılan ürünlerde, ücret iadelerinin kredi kartı ekstrenize yansıması bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama 15-20 gün sürebilir. Bu süreç her bankanın kendine özel uygulaması olup, Milly Moo’nun bu sürece herhangi bir müdahale hakkı bulunmamaktadır. İade işleminizin kredi kartı ekstrenize yansımasında yaşanan gecikme ile ilgili bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bütün sorularınızı [email protected] adresinden bize iletebilirsiniz.